Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

   pomorskie (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Znamy laureatów konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne

28.10.2020

Aktywizacja gospodarstw agroturystycznych i obiektów turystyki wiejskiej do podnoszenia jakości usług turystycznych to jeden z celów konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne, który odbył się w 2020 r. na terenie województwa pomorskiego.

Do konkursu zgłosiło się łącznie 14 gospodarstw agroturystycznych i obiektów turystyki wiejskiej. W lipcu komisja konkursowa dokonała wizytacji terenowej wszystkich obiektów. Gospodarstwa zostały ocenione m.in. pod kątem estetyki i oznakowania obiektu, proponowanych usług rekreacyjnych, oferty kulinarnej, sposobu promocji oraz dbałości o ochronę środowiska.

Podczas wizytacji właścicieli gospodarstw dowiedzieli się również o możliwości przeprowadzenia kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej oraz ubiegania się o znaki jakości „Wypoczynek na wsi” i „Wypoczynek u rolnika” nadawane przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”. Członkowie komisji wyjaśniali, jakie korzyści wynikają z przeprowadzenia kategoryzacji oraz jakie warunki m.in. z zakresu wyposażenia bazy noclegowej, przygotowania usług oraz infrastruktury trzeba spełnić, aby ubiegać się o znaki jakości. Dwóch uczestników konkursu zadeklarowało zgłoszenie swojego obiektu do kategoryzacji.

Finał konkursu i uhonorowanie laureatów odbyło się 15 września 2020 r. w siedzibie Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody finansowe oraz pamiątkowe puchary.

 

Laureaci konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w województwie pomorskim  w 2020 r.:

I miejsce – państwo Bożena i Ireneusz Brauer, Agroturystyka „U Kaszuby”, gmina Kościerzyna, pow. kościerski

II miejsce – Brygida Klingenberg-Homa, Agroturystyka „Klimbergowice”, gmina Sztum, pw. sztumski

III miejsce – Lidia Rudkowska, Gospodarstwo Agroturystyczne „RANCZO DOLIDKI”, gmina Rzeczenica, pow. człuchowski

Wyróżnienie – Katarzyna Milewska, Winnica „Żabi Raj”, gmina Skarszewy, pow. starogardzki.

Wyróżnienie – Agnieszka i Piotr Mróz, Agroturystyka „OLA”, gmina. Słupsk, pow. słupski.

 

Wszyscy laureaci wyłonieni przez komisję konkursową spełnili warunki określone w regulaminie konkursu oraz kryteria kategoryzacyjne opracowane przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”. Nagrodzone gospodarstwa agroturystyczne w przyszłości mogą ubiegać się o nadanie określonej kategorii świadczącej o jakości wyposażenia i oferowanych usług.

Organizatorem konkursu był Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, a całe zadanie realizowane było w ramach operacji pn. „Konkurs na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w województwie pomorskim w 2020 roku” ujętej w Planie operacyjnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2020-2021.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009